27.7.12

Garnier B.B. Krem - Beauty Balm Perfector 5 w 1


Krem ten wygrałam niespodziewanie w konkursie Rossmanna. Przyznam, że podeszłam do niego z raczej sceptycznym przekonaniem. Chyba z góry założyłam, że będzie tłusty, o sztucznym kolorze i z kompletnym brakiem efektu. I jednak pomyliłam się.
Według producenta jest to krem 5 w 1, który: nawilża, wyrównuje koloryt, ukrywa niedoskonałości, rozświetla i chroni przed słońcem.
Od razu jednak trzeba powiedzieć, że jeśli ktoś spodziewa się, że B.B. Krem z Garniera sprawi, że jego cera będzie wyglądała jak przysłowiowa "pupcia niemowlaka" to dozna zawodu. Dla mnie jest to po prostu krem tonujący - czyli mieszanka kremu pielęgnacyjnego z podkładem. I tak należy go traktować. Z resztą na opakowaniu produktu wyraźnie napisane jest, że "tworzy delikatny efekt makijażu", a więc osoby borykające się z trudnymi zmianami skórnymi oraz te o bardzo tłustej cerze niestety powinny go sobie odpuścić.
W moim odczuciu jest to świetna alternatywa na lato. Krem faktycznie dobrze nawilża, wyrównuje koloryt cery i ukrywa bardzo drobne niedoskonałości ( ja mam poszerzone pory, które znikają po nałożeniu tego specyfiku). Krem zawiera filtr UV - SPF 15. Dla mnie wystarczający. W składzie preparatu odnaleźć możemy pochodną witaminy C. Witamina C w czystej postaci jest niezwykle ulotna i nie da się jej utrzymać w kosmetyku. Mam nadzieję, że dodana do BB Kremu jest stabilna :)Choć może zawsze bardziej na działanie powinno zwracać się uwagę, to jednak dla mnie kosmetyk musi ładnie pachnieć i mieć dobrą konsystencję - inaczej nie mam przyjemności z jego używania. Beauty Balm Perfector pachnie cudnie. Cytrynowo, ale nie jak tani odświeżacz do kibelka. Konsystencja jest dość gęsta, warto krem nakładać przed lustrem aby uniknąć smug. Co do koloru - ja posiadam odcień medium, a nie mam bardzo ciemnej karnacji. Jeśli więc kupujecie podkład w kolorach beżu bądź ciemniejsze to będzie dla Was idealny. Wiele dziewczyn marudzi ( dotyczy to również podkładów ), że nie są wystarczająco matujące. Według wszelkich standardów makijażowych, wszem i wobec wiadome jest, że cerę po nałożeniu podkładu należy przypudrować!Tak już jest i koniec, kto tego nie stosuje ten nie ma słuszności w krytyce podkładów " jest beznadziejny po 5 godzinach cała się błyszczałam". Dla mnie to już nie jest partner do rozmowy, ale osoba nieznająca podstawowych technik. Dlatego również krem Garniera należy po nałożeniu przypudrować, aby skóra była zmatowiona. Mam cerę mieszaną i gwarantuję, że niezależnie od wykonywanych, codziennych prac B.B. Krem plus puder utrzymają się na niej nawet kilka godzin.
Jeśli chodzi o zachowanie proporcji jakości do ceny to jest ono na bardzo zdrowym poziomie. Warto rozglądać się za promocjami, których było wiele. 50 ml kosmetyku za ok. 15 zł to przyzwoita cena tym bardziej, że zaoszczędzamy na podkładzie.
Myślę, że mogę z czystym sercem polecić ten produkt szczególnie na letnie dni. Choć wygrałam go w konkursie to wiem, że wart jest swojej ceny i na pewno bym go kupiła. Zapewnienia producenta umieszczone na opakowaniu są bardzo bliskie prawdy ( przesadzają trochę z tym ukrywaniem niedoskonałości). Dla osób o cerze normalnej bądź mieszanej, z niewielkimi skłonnościami do problemów skórnych i chcących czegoś lekkiego na lato będzie strzałem w dziesiątkę.

Garnier Beauty Balm Perfector - B.B. Krem
Garnier Beauty Balm Perfector - B.B. Krem


Skład Garnier Beauty Balm Perfector - B.B. Krem
Skład Garnier Beauty Balm Perfector - B.B. Krem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Kaczka z piekła rodem