2.2.15

Piękny wygląd, piękna idea - Diadem Cosmetics i inicjatywa 2H

Czy wiecie, że w Indiach każdego roku porzucanych jest tysiące dziewczynek tylko dlatego, że nie urodziły się jako chłopcy? Ile razy narzekamy na system, rządzących czy generalnie nasze życie codzienne? Każdy dąży ku lepszemu, ale pomyślcie, że już na starcie zostajecie skreślone z racji na płeć... Na szczęście są na tym świecie firmy, a przede wszystkim  ludzie je tworzący, którym się chce, ta po prostu, najzwyczajniej w świecie choć wcale nie w łatwy sposób - chce im się pomagać! 


Firma Diadem Cosmetics stworzyła inicjatywę 2H ( dwie godziny ), która ma na celu edukację kobiet w Indiach. To właśnie dzięki edukacji mają one szansę na osiągnięcie ekonomicznej niezależności, a to właśnie z jej powodu występuje zjawisko preferencji płci. Każdy sprzedany kosmetyk pozwoli na sfinansowanie dwóch godzin nauki -  jedną szkolną, ogólnoedukacyjną oraz drugą- warsztatową, pozwalającą kobiecie nabyć umiejętności zawodowe, takie jak wykonywanie makijażu, fryzjerstwo czy krawiectwo, które zapewnią jej dobry start w samodzielność.


Pomoc w liczbachWięcej o idei 2H możecie przeczytać na stronie Diadem Cosmetics KLIK. Myślę, że naprawdę warto zapoznać się z akcją - ja osobiście chylę czoła przed pomysłodawcami i cicho liczę na to, że inne firmy wezmą przykład z firmy Diadem. Jest tylu potrzebujących ludzi, których można wesprzeć... Pomyślcie, że jesteśmy jak ta mała kropla - sami niewiele zdziałamy, ale jeśli tych kropel uzbiera się więcej, to mogą zamienić się w prawdziwą falę, a taka fala pomocy jest naprawdę potrzebna.


Już niedługo przeczytacie o testowanych przeze mnie kosmetykach Diadem - być może pomogę Wam zdecydować się na konkretny zakup, ale ofertę możecie wcześniej prześledzić na www.diadem.com.pl :)

10 komentarzy:

 1. Dobra idea,
  Czasem warto uzmysłowić sobie, że są ludzie, którzy żyją w niepojętych dla nas warunkach. Podkreślam - nie tylko w dalekich stronach (choć o takich myśli się najczęściej przy okazji spomnianych przez Ciebie tematów).

  Mam znajomą mieszkającą w Nepalu.
  Bogata rodzina może sobie pozwolić na zakup nowego ubrania raz na rok.
  Na ulicach Katmandu pełno jest bezdomnych sierot.

  Trudno jest szeregowemu Kowalskiemu pomóc indywidualnie; takie akcje mają sens !

  OdpowiedzUsuń
 2. super akcja:) byle takich wiecej

  OdpowiedzUsuń
 3. kupić kosmetyki i dodatkowo komuś pomóc? lubię to :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mi się podoba taka akcja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Akcja bardzo przydatna i sama się zastanawiam nad wzięciem udziału.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna inicjatywa, a jeśli o kosmetyki chodzi to jestem ogromnie ciekawa tego korektora pod oczy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytalam przed chwila u Gosi u tej akcji i jako, ze nie znam kosmetykow rej firmy to, to jest idealny moment na ich poznanie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna inicjatywa. Sama też biorę udział w tej akcji :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 Kaczka z piekła rodem