28.3.19

Projekty tanich domów - jak kontrolować koszty budowy?

Jeśli chcemy wybrać projekt taniego domu, należy dokładnie kontrolować koszty związane z budową domu. Projekty tanich domów mogą być bardzo ciekawe, jednakże w praktyce materiały mogą się okazać dla nas zbyt drogie. Warto kontrolować cały proces od projektu aż do zakończenia budowy.Czy tanie domy są praktyczne?

Jak wiadomo, utarło się przekonanie, że to co droższe to lepsze. Z biegiem czasu łatwo zauważyć, że ta zasada wcale nie sprawdza się w 100%. Owszem tanie domy mogą być praktyczne, jednak że najważniejsze jest, abyśmy nie wybierali tylko samych najtańszych materiałów. Jeśli nie stać nas na te nieco droższe lub takie ze średniej półki raczej lepiej wstrzymać się z budową domu. Wybudowanie domu z najtańszych materiałów, owszem będzie przyjemne dla naszej kieszeni, jednakże po pewnym czasie może się okazać, że nie zdały one egzaminu i wszystko zacznie się psuć. Można wybrać projekt w miarę taniego domu, który będzie praktyczny i funkcjonalny, jednakże należy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów ma on być wykonany. Jest to
najważniejszy element powstania naszego wymarzonego domu. Jeśli kompletnie nie znamy się na materiałach do budowy domu i firmach, które mają w ofercie takie materiały, najlepszym sposobem jest porada u specjalisty. Doradzi on nam jaki projekt taniego domu wybrać, aby posiadał on w swoim założeniu dobre, lecz niedrogie materiały. Dzięki temu wybierzemy odpowiedni projekt
domu, którego budowa nie pochłonie aż tak dużych kosztów.

Ładne domy na każdą kieszeń

Projekty domów są tak zróżnicowane, że z łatwością można wybrać projekt domu, który dotyczy budowy ładnego i w miarę taniego domu. Jeśli nie stać nas na wybranie projektu z najwyższej półki, wcale nie oznacza to, że pożegnaliśmy się z naszym wymarzonym, świetnie urządzonym domem. Od kilku lat bardzo popularne, a zarazem gustowne stały się elementy drewniane po zewnętrznej stronie domu. Dodają one domowi ciepła i przytulności. Drewno jest wielogatunkowe. Jeśli od zawsze marzyliśmy o pięknych drewnianych elementach na naszym domu, jednakże nie stać nas na rodzaj drewna z wysokiej półki, możemy wybrać te bardziej popularne i tańsze. Odpowiednio położone drewno ze sprawdzonej firmy, nawet te najtańsze sprawi, że już od wejścia nasi znajomi i rodzina poczują niezwykłą gościnność. Ciekawym rozwiązaniem są projekty domów, które posiadają kształt kwadratu, czy prostokąta i mają płaski dach. Takie rozwiązania znajdziesz w tym miejscu https://pracownia-projekty.dom.pl/domy_ladne_i_tanie_w_budowie.html . Takie projekty domów pozwalają na zmianę układu domu, czy dobudowanie dodatkowych pomieszczeń. Taka możliwość sprawia, że jeśli nie mamy wystarczająco dużo pieniędzy na obszerny dom, możemy wybudować elastyczny dom, który z biegiem czasu dostosujemy do naszych potrzeb.


Projekty tanich domów – na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na materiały budowlane, z których dom ma zostać wybudowany. Jest to podstawowy aspekt w przypadku tanich domów. Ważne jest, aby materiały nie były jak najtańsze i nie pochodziły od niesprawdzonych firm. W przypadku projektów tanich domów warto także zwrócić uwagę na rozkład pomieszczeń. Jeśli nie mamy dużo pieniędzy, a chcemy mieć jak najszybciej swój azyl, często nie zwracamy uwagi na rozkład pomieszczeń, a to jest błąd. Zawsze należy myśleć przyszłościowo. Rozkład pomieszczeń powinien być jak najbardziej wygodny i funkcjonalny dla wszystkich domowników. Często projekty tanich domów uwzględniają także późniejszą oszczędność takiego domu. Coraz częściej pojawia się to w projektach, co jest niezwykle ważne, jeśli nie chcemy aby rachunki nas zwaliły z nóg.

Plany nowoczesnych domów – czy podnoszą ich funkcjonalność?

Przy wybieraniu projektu nowoczesnego domu bardzo ważne jest, aby zwrócić właśnie uwagę na jego funkcjonalność. Bardzo często możemy spotkać projekty nowoczesnych domów, które jedynie uwzględniają nowoczesność, modernizm i panującą modę, zapominając o funkcjonalności i wygodzie. Jeśli chcemy mieć elegancki i nowoczesny dom, należy bardzo dokładnie przeanalizować dany projekt. Każdy dom powinien być jak najbardziej użytkowy, wygodny i funkcjonalny. Jeśli nie spełnia żadnego z tych kryteriów, co coraz częściej się zdarza, należy poszukać innego projektu. Praktyczne projekty znajdziesz chociażby na tej stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_nowoczesne.html . Najlepiej wybrać projekt nowoczesnego domu, który będzie emanował modernizmem, jednakże skupiał się także na
najważniejszych aspektach mieszkania w domu. To domownicy będą w nim żyć codziennie, a więc
musi spełniać zadania codziennego życia i ułatwiać je, a nie stwarzać przeszkody.

8 komentarzy:

 1. Przydatny post i zgadzam się z tym, że taniej nie oznacza lepiej w kwestii budowania domu 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No my też na czym mogliśmy to zaoszczędziliśmy, ale są pewne rzeczy, na których po prostu nie warto.

   Usuń
 2. Bardzo cenne informacje ;) Zbudowanie domu samo w sobie to naprawdę duże koszta, dlatego jak już się ktoś na to decyduje, to tak jak napisałaś, niech dozbiera na lepsze jakościowo materiały, aby w przyszłości nie żałować. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dom to decyzja na wiele lat. Warto inwestować w dobre jakościowo materiały, bo przekłada się to na jakość życia w domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, są rzeczy, na których można zaoszczędzić, ale są takie, na których totalnie nie warto.

   Usuń
 4. Ja jestem z tych osób, które zdecydowanie bardziej wolą mieszkać w bloku, z sąsiadami za ścianą ( wiem, że to może dziwne ).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego dziwne, ja znam wiele osób, które wolą mieszkać w bloku :)

   Usuń

Copyright © 2017 Kaczka z piekła rodem